Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Papilotki i dekoracje komunijne

Kochani czytelnicy zaglądający na naszego  bloga, dzisiaj pragniemy wam  zaprezentować dwa nowe produkty, o które w tym miesiącu została poszerzona oferta naszego sklepu z dekoracjami cukierniczymi. Pierwszy to sezonowe dekoracje komunijne – ze względu na fakt, że aktualnie zaczyna się już powoli sezon, w którym trwają  przygotowania do uroczystości Pierwszych Komunii Świętych  i dekoracje komunijne schodzą bardzo dobrze, poza tym podkreślamy jest to produkt sezonowy i im później tym ceny na rynku są wyższe, zatem dekoracje komunijne – http://www.sweetdecor.pl/category/17,dekoracje-komunijne można zakupić już wcześniej. Także zapraszamy do obejrzenia naszej oferty dekoracji komunijnych.

Z kolei drugi nasz produkt prezentowany dzisiaj będzie dotyczył dosyć mało popularnego produktu związanego z pieczeniem małych babeczek. Można powiedzieć, że produkt ten stanowi bardzo duże udogodnienie w pieczeniu babeczek i zarazem znacznie ułatwia życie, a przy tym ciekawie wygląda. Otóż przedstawiamy nowy produkt z oferty nasze sklepu cukierniczego, gdzie można kupić prawie wszystko co związane jest z pieczeniem i cukiernictwem. Nowość, o której mowa to papilotki http://www.sweetdecor.pl/1555,papilotki-brazowe-35mm-100-szt.html – popularność papilotek stale rośnie z prostej przyczyny – otóż w coraz to liczniejszych serwisach kulinarnych oraz forach dyskusyjnych z przepisami, czy też ogólnie związanych z gotowaniem i pieczeniem, a także blogach takich jak nasz stale pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów, propozycji i przepisów, w tym także na różne smaczne babeczki, czy ciastka popularnie zwane muffinami. Do ich pieczenia papilotki są wręcz nieodzownym elementem całego procesu. Jeżeli jeszcze ktoś nie bardzo wie o czym mówię i czym dokładnie są omawiane papilotki lub pierwszy raz spotka się z takową ich nazwą, to w tej chwili tłumaczę – zatem papilotki to takie „delikatne foremki” wykonane ze specjalnego cienkiego, odpornego na gorąco papieru służące do pieczenia niewielkich ciastek takich jak babeczki i muffiny. Jak się już na pewno domyśliliście jest to całkiem co inna sprawa niż papiloty do kręcenia włosów. Papilotki do pieczenia z papilotami do włosów mają tyle wspólnego co pierni do wiatraka. Ogólnie papilotki mogą mieć różne odcienie, rozmiary i kształty, aczkolwiek zazwyczaj można spotkać takie okrągłe, dokładnie takie jak te podawane w cukierniach, czy kawiarniach, rzadziej spotyka się kwadratowe, bądź prostokątne, ale również występują

Zapomniałbym również dodać, że papilotki – [http://www.poradniki.zgora.pl/papilotki/] tak samo dobrze sprawdzają się jako element dekoracyjny, a nie jedynie jako czynnik ułatwiający pieczenie w formie kubełkowej. Niemniej jednak ja wykorzystuje je głównie do pieczenia babeczek, ponieważ papier, z którego  powinny być zrobione, niebywale pomaga w pieczeniu, gdyż zapobiega przywieraniu, czyli powstrzymuje masę ciastkarską przed przyklejaniem do brzegów formy do pieczenia babeczek. W praktyce wygląda następującą – wkłada się papilotki do kubełków w specjalnej formie do babeczek, następnie umieszcza się w nich ciasto i wkłada do rozgrzanego pieca i po kilku minutach przepyszne babeczki mamy upieczone.

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

One Response to “Papilotki i dekoracje komunijne”

  1. Marcin pisze:

    No teraz się zacznie znowu szał, już ludzie nie pamiętają o sakralnym wymiarze Pierwszej Komunii Świętej. Teraz to jest wystawna impreza i szał prezentów.

Leave a Reply

*