Hey there! Thanks for dropping by Theme Preview! Take a look around
and grab the RSS feed to stay updated. See you around!

Na wstępie zaznaczę, że analiza ta jest jedynie ogólnikowym zarysem sytuacji na rynku ogumienia i nie opiera się na konkretnych dany statystycznych, to też nie może być z tego powodu wykorzystywana jako źródło naukowe.

Po rzekomo minionym kryzysie gospodarczym, ale wciąż odczuwalnym i jak twierdzi wielu ekspertów, wcale się on nie skończył, widać, że wiele rynków (szczególnie regionalnych) odczuwa skutki pokryzysowego spadku popytu, wynika to głównie ze spadku zapotrzebowania na dobra. Zapewne znajdą się sektory, na których globalny kryzys nie jest tak widoczny, ale na pewno sektor motoryzacji do nich nie należy. Można wręcz stwierdzić, że branża motoryzacyjna należy do grupy, która najbardziej odczuwa skutki kryzysu. Głównie dotyczy to sprzedaży nowych aut, ale także sytuacja ta odbija się na pokrewnych segmentach tego rynku takich jak sprzedaż opon.

Podstawowymi elementami decydującymi o kondycji danego sektora rynkowego są relacje między popytem i podażą. W Warszawie popyt na opony zaczyna wracać do normy. Wahania na rynku motoryzacyjnym nie doprowadziły no spadku cen opon w Warszawie. Pojawiają się również nowe firmy, które zajmują się handlem oponami. Na przykład ostatnio na warszawski rynek wszedł nowy nowy sklep Extra – http://www.extraopony.pl. Z jednej strony Warszawa należy do miast, gdzie płace są wysokie, mimo to można dostrzec pewną tendencje do spadku popytu na opony. Warszawa jest specyficznym rynkiem, gdzie handel zawsze cechował się dużą dynamiką. Jak pokazuje analiza rynku EIT dotycząca:  Sprzedaży opon w Warszawie oraz analizy opublikowanej przez serwis Investor o: Rynku opon w Warszawie – ewidentnie widać, że mieszkańcy Warszawy coraz częściej zmieniają opony. Warszawa niewątpliwie od dawna jest stolicą handlu, teraz ów handel mimo kryzysu nadal się rozwija.

Zatem gdzie kupić opony w Warszawie?

Może tu się przydać poradnik o kupowaniu tanich opon używanych m.in. w Warszawie: www.poradniki.zgora.pl/tanie-opony-uzywane-felgi/ – jak kupować tanie opony używane i felgi.

Wbrew pozorom nie polecę tu żadnej giełdy, czy serwisu opon. Po prostu najlepiej poszukać wśród sprzedawców internetowych, którzy działają na rynku w Warszawie, mają oni zwykle najniższe ceny, a często zakupione opony można odebrać osobiści. By znaleźć zestawienie sprzedawców wystarczy wpisać w którąś z wyszukiwarek hasło: opony warszawa i już mamy gotową listę firm. Jednak przed dokonaniem zakupu warto jeszcze poczytać w sieci opinie o firmach z których oferty potencjalnie chcielibyśmy skorzystać. Większość firm obecnie funkcjonujących w sieci jest solidna, ale nie zaszkodzi „dmuchać na zimne”.

 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*